Hakkımızda

1996 yılında TATVAN ilçe merkezinde 1309 m2 alan üzerine kurmuş olduğumuz Hotel  bin metre kare oturma alanı ve oto parkı ile BİTLİS ilinin en büyük otelidir.

HOTEL TATVAN KARDELEN adını bölgenin kış aylarının çok uzun ve metrelerce yağan karların arasında açan kardelen çiçeğinden almaktadır.

Kurulduğu günden bu yana bir Kardelen misali her zaman yeniliklere önem veren Hotelimiz adeta doğanın en güzel renklerini oluşturan gökkuşağını andıran yeşilin, mavinin ve beyazın birleştiği adı kadar güzel olanTATVAN ilçe merkezinde yer almaktadır.

2012-2013 yılları arasında yeniden dizayn edilerek hizmetine kaldığı yerden devam eden HOTEL TATVAN KARDELEN de, 82+2 süit olmaküzere toplam 84 oda,  184 yatak kapasitesine sahip olmakla birlikte odaların tümünde mini bar, uydu alıcısı, LEDTV’ler, emanet kasaları, su ısıtıcıları, ulusal ve uluslar arası görüşmelere açık telefon, saç kurutma cihazı, kablosuz internet ağı (WIFI) bulunmaktadır.

Ayrıca HOTEL TATVAN KARDELEN de modern cihazlarla donatılmış 2 ayrı toplantı salonu bulunmaktadır. Bu salonlardan biri 80 kişilik mini toplantı solunu, diğeri ise 250 kişilik tanıtım, davet ve kokteyller için tasarlanan toplantı salonlarıdır. 

Açık büfe kahvaltı ile başlayan lezzet yolculuğu, Türkmutfağı ve yöresel yemek çeşitlerinin en güzel tatları ile son bulmaktadır.

HOTEL TATVAN KARDELEN aktiviteleri arasında sauna,aerobik salonu, fitnes salonu, aletli jimnastik salonu, kapalı şok havuzu,  bilardo, masa tenisi, dart, satranç, domino,kış sporları, masaj, elektronik masaj koltuğu bay-bayan kuaför salonları, havaalanları transferleri, şehir ve tarihi gezi turları, su sporları ulaşımı vetoplantı salonları v.b gibi hizmetler verilmektedir.

HOTEL TATVAN KARDELEN 28 personeliyle 7/24 siz değerli misafirlerine hizmet vermektedir.

HOTEL TATVAN KARDELEN muş havaalanına 60 km. Van havaalanına 135 km. Bitlis merkezine 20.km ve Ahlat Selçuklu mezarlığına 40 km. mesafededir. Ayrıca nemrut krater gölüne 23 km. Uzaklıkta bulunmaktadır.

HOTEL TATVAN KARDELEN e bağlı yan kuruluşlar Ankara Çankırı caddesinde bulunan TURİST HOTEL ve TATVAN NEMRUT KARDELEN hotellerimizde misafirlere hizmet vermektedir.

Siz değerli misafirlerimizi HOTEL TATVAN KARDELEN olarak Bitlis ilinin tarihi ve doğa güzelliklerini gezmeye ve görmeye davet ediyoruz.

Hakkımızda